Використання поворотника – це та дія, яка у більшості водіїв часто доведена до автоматизму. Але чи у всіх? Хто порушує це просте правило: новачки чи досвідчені автомобілісти? Чи завжди ви правильно подаєте сигнали покажчиками повороту?

Як правильно діяти?

Одна з найпоширеніших помилок – пізнє включення. Це – мінімально небезпечна дія водія. Однак є і ті, хто дозволяє зовсім ігнорувати цей світловий індикатор. Напевно, кожен водій опинявся в неприємній ситуації, коли деякі учасники дорожнього руху не включають відповідні лампи. Непередбачуване водіння у такому разі може спровокувати серйозну дорожньо-транспортну пригоду. Тому, щоб не створювати аварійних ситуацій, треба взяти до уваги таке:

  • включення індикаторів обов’язкова дія, що супроводжує будь-який маневр: початок руху, перебудова на іншу смугу, виконання повороту та розвороту, обгін, зупинка авто;
  • подачу сигналів повороту потрібно здійснювати заздалегідь, тобто до здійснення маневру з огляду на чинне законодавство;
  • уникайте “випадкового” включення, щоб не створювати помилкове враження на дорозі відсутністю самого руху;
  • керування з включеним поворотником не повинно призводити до небезпечної ситуації для інших учасників руху;
  • включений покажчик не дає вашому авто переважного становища перед іншими;
  • завершивши маневр негайно вимикайте покажчик.

Поширена помилка – ненавмисне використання індикаторів. Найчастіше це відбувається через незнання місцевості. Тому, якщо вам доводиться керувати в новому місті, де ви погано орієнтуєтеся, використовуйте навігатор або попередньо вивчіть маршрут, щоб не заплутати інших водіїв.
В автошколі Авто-Дор завжди приділяють особливу увагу вивченню цих правил. На практичних заняттях інструктори завжди надають учням підказки. Новим водіям необхідно пам’ятати про те, що такі звичайні події як сигнали повороту – це запорука безпеки собі самого і оточуючих.

фото рычаг включения поворота

Дистанція для включення

Що ж до завчасного включення, тут доведеться гадати якусь відстань вибирати, оскільки ця дистанція чітко регламентована. Автомобіль, що знаходиться в населеному пункті, повинен подавати сигнали покажчиками повороту за 50-100 метрів до початку маневру. Перебуваючи за межами населеного пункту, лампи потрібно включати ще раніше – за 150-200 метрів. Це правило обов’язково дотримуватись, навіть якщо в полі зору водія немає інших авто. Траєкторію слідування вашого транспортного засобу повинні розуміти і такі учасники дорожнього руху як велосипедисти та пішоходи.

Порушення правил застосування поворотів спричиняє покарання у вигляді штрафу, який становить 425-510 грн.

Що робити, якщо лампи не працюють?

Якщо трапилася непередбачена поломка світлових сигналів повороту, а їхати все одно потрібно, правила передбачають можливість подання вказівок рукою:

  • починаючи рух праворуч, зупиняючись ліворуч, повертаючи або розвертаючи на ліву смугу, подавати сигнали слід лівою рукою, витягнутою з вікна водія вбік або іншою рукою зігнутою в лікті вгору під кутом 90 градусів;
  • якщо починати рух зліва, зупинятися праворуч і повертати вправо, подача сигналів відбувається витягнутою праворуч або лівою рукою зігнутою вгору;
  • під час гальмування підніміть ліву руку вгору, висунувши її у вікно поруч із місцем водія.

При цьому, інформуючи інших учасників руху про свої наміри руками, водій також зобов’язаний дотримуватись інших правил, що стосуються покажчиків повороту.

картинка сигналы поворота руками

Як чинити в конкретних випадках

Використання поворотів часто не створює жодних труднощів, особливо якщо дорога не передбачає складних транспортних розв’язок. Але є деякі тонкощі, які можуть викликати питання не лише водіїв-новачків.

Перехрестя

На шляху до перехрестя сигнали покажчиками повороту потрібно подавати заздалегідь, ще на під’їзді до розв’язки. Вмикати покажчик треба і на перехресті з одним можливим поворотом. Це треба робити, навіть якщо подальша схема вашого руху є абсолютно очевидною.

Зміна траєкторії головної дороги

У цій ситуації і водії зі стажем не завжди знають, як вчинити. Запам’ятайте, якщо головна дорога “повертає”, і вам потрібно продовжувати рухатися нею, то ПДР необхідно застосувати лівий поворотник, незважаючи на пріоритетність вашого положення. Рухаючись далі прямо у напрямку другорядної дороги задіяти повороти не потрібно.

При виїзді заднім ходом

Виїжджаючи з місця для паркування, з двору або гаража заднім ходом, водій повинен подавати сигнали покажчиками повороту, щоб позначити свій подальший рух. На питання “який саме поворотник задіяти в такому разі?” відповідь проста – включати лампу потрібно з того боку, в яку повертається кермо. У правилах немає чітких рекомендацій щодо використання поворотів під час руху заднім ходом. Тому логічним буде застосування покажчиків ідентично тому, як це робиться за звичайної їзди вперед.

Сигнали покажчиками повороту під час обгону

Не забувайте, що маневр обгону, лампи включаються два рази. Рекомендується перед початком обгону задіяти лівий покажчик. Залишайте його увімкненим доки машина рухається по зустрічній смузі. Після закінчення маневр треба переключитися на правий, щоб безпечно повернутися на свою смугу.

На кільці

Багато хто вважає, що в’їжджаючи на кругове перехрестя, потрібно задіяти лівий індикатор. Однак це думка помилкова. Оскільки рух на кільці здійснюється проти годинникової стрілки, перед в’їздом потрібно активувати правий. Також поворотники використовують при здійсненні маневрів усередині кільця – за необхідності зміни смуги. Виконуючи перебудову та ввімкнувши відповідний сигнал, спочатку потрібно пропустити всіх, хто рухається по тій смузі, на яку ви переміщатиметеся. Залишаючи коло на одному зі з’їздів, заздалегідь увімкніть правий. Якщо ви заїхали на кільце і ніяких маневрів не плануєте здійснювати, то лампи повинні бути вимкнені як і на звичайній прямій дорозі.

Наприклад, як подавати сигнали покажчиками повороту, видно, що цілком звичайні правила можуть бути предметом для суперечок. Здавалося б, кожен водій знає, у яких випадках потрібно подавати сигнали покажчиками повороту, але на жаль, на дорогах все ще зустрічаються порушники. Сподіваємося, що ця стаття автошколи Авто-Дор допоможе вам легко розібратися в особливостях цього питання.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Один коментар до “Як і коли подавати сигнали вказівниками повороту”

  • А який правильно показувати сигнал, якщо я на парковці під кутом 90° передом, тобто перш ніж здійснювати якийсь поворот, мені потрібно відʼїхати назад, аби не зачепити авто?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *