Коли основні критерії підбору майбутньої покупки намічені, необхідно визначити конкретні властивості машини. Щоб вдало зробити вибір авто, треба дізнатися про його параметри. Створити чітке бачення вашого нового автомобіля допоможе матеріал у блозі автошколи Авто-Дор.
Функціональні властивості автомобіля
Вибір авто буде правильним, якщо його робити, ґрунтуючись на параметрах та конкретних характеристиках, а не на гучних назвах відомих брендів. Які дані розглядати?
Який кузов?
Форма кузова – це не лише зовнішня краса машини. Вибір кузова базується на потребах власника та способах експлуатації авто. Виходячи із заданої мети покупки, формується і розуміння того, як автомобіль виглядатиме. Щоб визначити саме “вашу” модель, розглянемо плюси та мінуси різних легкових автомобілів.
Седан
Класичний тип кузова, в якому виділено три об’єми – капот, салон, багажник. Його особливість – повністю закритий та відокремлений від пасажирського салону багажний відсік. При цьому недоліками можна назвати обмежену місткість багажника, а також низьку стелю, що приносить незручності пасажирам високого зросту. Популярність седана продиктована його солідністю.
Універсал
Закритий тип кузова легкового автомобіля, у конструкції якого є двері в задній частині, а багажник з’єднується з салоном. Дах багажника продовжується до рівня задніх габаритів. Універсал сконструйовано на базі седана. Однак, порівняно з першим, тут місця для перевезення вантажів значно більші. Площа вантажного відсіку збільшується, оскільки сидіння ззаду повністю розкладається. Мінусом можна назвати те, що пасажири змушені перебувати безпосередньо поруч із багажем, перебуваючи в одному просторі. Цей тип кузова може мати як чотири бічні дверцята, так і дві.
Хетчбек
Також як і універсал має двері в задній похилій стінці кузова, а заднє звисання більш коротке. Хоча такий кузов менш універсальний, він має великий попит. Це його невеликими габаритами. Хетч може бути представлений у трьох-або п’ятидверному варіанті. Ця модель популярна через різні види та модифікації для різної аудиторії.
Мінівен
Це – вид кузова, в якому салон теж поєднаний із багажним відділенням, але пасажирські місця часто розташовуються у три ряди. Місткість такого транспорту може досягати 8 осіб. При цьому для пасажирів мінівен набагато зручніший за попередні моделі: салон тут вищий, місця більше, посадка вертикальна, а планування простору трансформується. Для великої родини це найкраща модель, але в нашій країні мінівени популярністю не користуються.
Позашляховик та кросовер. Відразу треба сказати, що це не одне й те саме. Машини з першим типом кузова мають гарну прохідність та значну висоту порогів щодо дороги. У цьому випадку комфорт їзди не так важливий, скільки цінується подолання складних дорожніх ділянок. Кросовер поєднує властивості позашляховика з універсалом або хетчбеком. При цьому прохідність його значно нижча, проте передбачена зручність для пасажирів.
Існують і такі типи кузовів, як купе, кабріолет, пікап, лімузин. Однак ці види точно не орієнтовані на широкого споживача, а скоріше призначені для вузького кола покупців.
Який привід кращий?
Раніше у блозі автошколи порушувалося питання використання приводу у зимовий час. Ми дійшли висновку, що взимку очевидні плюси у керованості мають передній та повний привід, а задній за цим параметром явно програє. Але при покупці автомобіля треба враховувати інші нюанси. Наприклад, якщо ви живете в м’якому кліматі, де не буває снігових зим, то привід перестає відігравати вам основну роль. До того ж, важливий рівень вашої підготовки водія та особисті побажання в керуванні автомобілем.
Вибір авто за потужністю двигуна
Досвідчені водії часто вибір авто ґрунтують на параметрі об’єму двигуна. У цьому випадку виходять із поставленої мети використання машини. Якщо машина потрібна лише для пересування у міських умовах, то вам підійде автомобіль з об’ємом від 1,2 до 1,6 л. За потреби регулярних виїздів на далекі дистанції орієнтуйтесь на показник 1,8-2,5 л. Така потужність допоможе впевнено почуватися під час обгонів, а також на нерівностях дорожнього покриття. Об’єм двигуна залежить також від його видової приналежності. Пам’ятайте й про те, що об’єм силового агрегату впливає на витрату палива, однак цей параметр не є основним при націленості на економію бензину.
Коробка перемикання передач
У цьому питанні найпростіший підхід. Для тих, хто любить комфорт, та новачків краще коробка-автомат. АКП дозволяє уникнути багатьох стресових ситуацій за умов інтенсивного міського трафіку. Для зручності водіння цей варіант виграшніший, проте дорожчий. Ознайомтеся тут із деякими аспектами водіння на автоматі.
Фанати механіки стверджують, що вона більш надійна та чуйна до запиту водія. За нестандартних обставин МКП більш практична. Про тонкощі водіння на МКП читайте тут.
Аргументом на користь механіки може стати також менша витрата палива, але ця різниця не така істотна. Тому, якщо ви не любитель екстремальної їзди – то механічна коробка вам ні до чого. Однак вибір залежить від ваших побажань.
Комплектація
Крім стандартних властивостей та функцій існують різні варіанти комплектації транспорту. Вибір авто треба орієнтувати насамперед на його безпеку. Тому не можна економити на:
- подушках безпеки;
- ременях з переднатягувачами;
- антиблокувальній системі (АБС);
- посилені елементи кузова.
Додаткові опції, які роблять поїздку комфортною, це – кондиціонер, стереосистема, клімат-контроль, круїз-контроль, підігрів сидінь та бокового скла, парктронік та інші новинки. Все це допомагає зробити ваші пересування зручними. Але кожна нова можливість впливає остаточну ціну. Тому визначте потрібні функції для вас, щоб не перевитратити бюджет.
Корисні поради від спеціалістів автошколи “Авто-Дор”
Коли ви максимально близькі до покупки та зупинилися на кількох варіантах, зробити правильний вибір авто допоможуть такі дії:
- добре вивчіть відгуки про моделі, які вас зацікавили, або ж поговоріть із працівником спеціалізованої СТО;
- підготуйте список питань для дилера чи продавця;
- візьміть із собою на огляд компетентних людей;
- уважно розглядайте кузов на предмет вм’ятин, пошкоджень;
- проведіть тест-драйв авто як на водійському, так і пасажирському місці;
- дізнайтесь про знижки або торгуйтеся, якщо купуєте б/у автомобіль.
Серйозно поставтеся також до наявності всіх необхідних документів і відразу займіться переоформленням автомобіля.
Купівля авто хвилюючий приємний момент для водіїв, але його експлуатація вимагає не менш серйозного підходу. Будьте свідомим автовласником та якісно обслуговуйте свій транспорт, щоб він прослужив якнайдовше. Сподіваємося за допомогою нашої цієї статті, а також раніше опублікованого матеріалу, ви ретельніше підготуєтеся до придбання автомобіля.