2021 року в Україні почали частіше знімати з обліку машини та списувати їх. Експерти спробували з’ясувати, чому цей процес активізувався у нашій країні саме зараз.
Проведення вибракування авто
Водіння автомобіля має бути комфортним для їхніх власників. Тож старі машини періодично утилізують. Так, за поточний рік у нашій країні відбулося вибракування більш ніж 15 тисяч транспортних засобів. Більшість із них – це легкові машини. Є у цьому списку також автобуси, вантажівки. Понад 50 відсотків ТЗ були оформлені на фізичну особу. Приблизно 45 відсотків перебували у користуванні приватних компаній та організацій. Значна частина знятих з обліку машин мала вік близько 24 років.
Транспортні засоби, які були зроблені ще за радянських часів, очолили рейтинг з вибракування авто. До ТОП-30 найпопулярніших машин для утилізації не потрапили ті, що було зроблено в інших країнах.
Для активного вибракування авто цього року є кілька причин, про які розповіли експерти:
- Машини радянської доби ремонтувати зовсім невигідно. Раніше їх намагалися повернути до життя, а зараз замінюють нехай і б/в, але все ж таки більш сучасними авто.
- У країні активно ведуться розмови щодо запровадження обов’язкового технічного огляду всіх машин. Господарі старих автомобілів стали побоюватися, що їхні авто не пройдуть ТО і їх доведеться здавати на брухт. У такому разі транспортний засіб все ще стоятиме на обліку в МВС та принесе багато незручностей його власнику.
- Великий відсоток бракованих автомобілів належить юридичним особам. Це говорить про проведення масових інвентаризацій у компаніях.
Насправді машин, які не слід експлуатувати, набагато більше в Україні. Де і за яких обставин старі автомобілі завершують своє життя, можна лише уявити. Державі не завадило б запропонувати українцям вигідні умови вибракування авто, щоб громадяни активніше проводили таку процедуру, а не засмічували довкілля.