Водіння у нетверезому вигляді має багато негативних наслідків. П’яні водії найчастіше потрапляють аварії, за їзду в стані сп’яніння нараховують великі штрафи та позбавляють прав. Нетверезого водія оглядають задля встановлення факту вживання алкоголю.

У чому небезпека?

Водіння у нетверезому вигляді – це керування будь-яким транспортом за наявності в крові алкоголю. У кожній країні законодавчо встановлено норму алкоголю, яку перевищуватиме неприпустимо. У чому ж небезпека п’яного водія і скільки можна випити?

Навіть невелика кількість не міцного алкоголю може знизити швидкість реакції, здатність водія мислити правильно і ясно. У цей момент все відбувається, як у тумані, і людина не може адекватно оцінити ситуацію. Через це водіння у нетверезому стані небезпечне не лише для самого водія, а й для його пасажирів, пішоходів, інших учасників руху.

З цих причин п’яних водіїв затримують та суворо карають. Попередньо у них беруть аналізи, щоб виміряти та засвідчити концентрацію алкоголю в крові.

Підстави для огляду

Водіння у нетверезому вигляді, на жаль, часто трапляється. Водій може отримати від правоохоронних органів протокол про порушення закону навіть у разі відсутності алкоголю в крові. Важливо знати свої права та обов’язки, щоб не опинитися в поганій ситуації, треба бути готовим до всього та доводити свою правоту.

Після вручення протоколу, який свідчить про п’яне керування, порушник виплачує грошове покарання у розмірі 10200 грн. Крім цього, позбавляють прав на один рік.

Іноді буває, що водій чинить опір і не хоче проходити обстеження. Тоді прийнято вважати, що він все ж таки був п’яний і повинен нести відповідальність за свої вчинки.

Для того, щоб поводитися правильно в ситуації за підозрою на п’яне водіння, треба докладно розглянути всю процедуру.

У працівників поліції є кілька підстав, які спричинять огляд:

  • алкогольний запах із рота водія;
  • немає чіткості в рухах та жестах;
  • невиразне мовлення;
  • тремор верхніх кінцівок, пальців.

Поліцейському не треба доводити, що підстави для перевірки водія справді були. З цієї причини він може зловживати своїм становищем.

Перевірку проводить працівник поліції на місці зупинки водія, а згодом лікар. Якщо водій не бажає проходити огляд на дорозі або не погоджується з висновками, то його направляють до найближчої лікарні.

Види обстеження

Водіння у нетверезому стані забороняється законодавством. Для огляду стану водія проводять огляд. Буває два основні види такого обстеження.

Огляд на місці

Поліцейський має всі повноваження, щоб оглядати водія щодо сп’яніння. Звичайно ж для цього потрібні підстави, про які йшлося раніше. Огляд проводиться за допомогою спеціальних приладів, які повинні мати сертифікат якості та документацію щодо перевірки. Якщо таких документів немає, то прилади використовувати не можна.

Перед початком процедури інспектор поліції повинен докладно проінструктувати водія про майбутній огляд та правила використання всіх приладів. Водій повинен вимагати пред’явити документацію на алкотестер, оскільки до обов’язків поліції не входить демонструвати документи на вимірювальний прилад. Якщо водій їх не зажадав, то алкотестер можна застосовувати. Це не буде порушенням із боку правоохоронних органів.

фото алкотестер полиции

За законом огляд на дорозі має відбуватися за наявності двох свідків. Якщо їх не було на процедурі, то огляд можна вважати недійсним.

Водіння у нетверезому вигляді є очевидним, коли алкотестер показує 0,2 проміле та вище цієї позначки. Водій може попросити про повторну процедуру. Це потрібно тому, що алкотестери іноді можуть видавати невірний результат.

Водій, якого потрібно оглянути у медичній установі, має проїхати на місце огляду лише за дві години. Якщо минуло більше часу після затримання потенційно нетверезого водія, тест на алкоголь вважається некоректним.

Після огляду складають акт. Його оформлюють у двох примірниках, один забирає поліцейський, а другий – водій.

Огляд у медичній установі

Огляд медичним персоналом ретельніший і практично не має похибок. Лікар проводить лабораторну діагностику за допомогою вимірювальної техніки. Ці прилади мають сертифікати якості, з якими водій має право попередньо ознайомитися. Якщо документації немає, огляд не проводиться, і водія відправляють до іншої лікарні.

инфографика содержание алкоголя в крови

Медики для дослідження можуть використовувати лише такі матеріали:

  • слина;
  • сеча;
  • змив зі слизових рота, губ або шкіри обличчя і рук.

Якщо немає можливості взяти жоден із цих матеріалів, то для аналізу береться кров.

Іноді у лікарнях для швидкості пропонують провести тест за допомогою алкотестера. Водій не повинен на це погоджувати

ся, оскільки це грубе порушення закону.

Після огляду медичний персонал складає акт. Цей документ буває лише в одному примірнику та залишається в архіві лікарні. На основі цього акта складається висновок щодо результатів медогляду. Цей документ має три копії: для водія, поліції та медиків.

Новачки, які нещодавно закінчили навчання на автокурсах, навряд чи сядуть за кермо у неадекватному стані. Водії зі стажем можуть собі дозволити випити чарку-другу і керувати після цього авто, оскільки впевнені у своїх навичках. Однак кожен водій зобов’язаний чітко розуміти, як здійснюється процедура огляду при підозрі на водіння у нетверезому вигляді. Це точно допоможе уникнути порушень та несправедливості.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *