Водій-початківець робить чимало помилок за кермом майже неусвідомлено, оскільки перебуває в стані стресу. Що ж не так робить новачок і як із цим боротися?

Кожен був колись уперше за кермом

Майже всі курсанти автокурсів успішно складають іспити після закінчення навчання. Однак, залишаючись віч-на-віч з транспортним засобом, багато новачків відчувають за кермом хвилювання і тривогу. Кожна, цілком звичайна ситуація на дорозі (перебудова зі смуги в смугу, поворот, рушання в гору) викликає сильну напругу і навіть стрес.

Недосвідченим водіям варто пам’ятати – кожен ас на початку самостійного водіння припускався багато помилок. Найбільш типові з них:

  • затихнути на перехресті;
  • довго не рушати з місця на зелене світло світлофора;
  • плутати покажчики поворотів;
  • затягувати із перемиканням передач.

Щоправда, одна справа, якщо страждає коробка ПП та зчеплення навчальної машини, і зовсім інша – коли за здобуття першого самостійного досвіду розплачується власний «залізний кінь». Тому варто вивчити типові помилки новачка і спробувати їх не допускати у своїй водійській практиці.

Які помилки робить водій-початківець: ТОП-6

Водію одночасно необхідно виконувати безліч функцій: керувати машиною, стежити за дорогою та іншими машинами, знаками та розміткою. Для водія-початківця досить складно все це виконувати якісно.

До основних мінусів водіння новачка можна віднести цілу низку помилок.

1. Погану роботу зі зчепленням

На механічній коробці передач торкання з місця шляхом вичавлювання зчеплення, перемикання передачі та повільного відпускання педалі зчеплення з одночасним додаванням газу – завдає багато проблем. Педалі не слухаються, зчеплення не вичавлюється, машина газує, сіпається вперед, глухне. Варто звернутися до аз водіння для чайників – тренуватися та практикуватися, але тільки не на дорозі з жвавим рухом, а на автодромах чи пустельних вулицях.

2. Відсутність «відчуття машини»

Тобто новачок не чує, як працює двигун. Це може призвести до перемикання передач з випередженням або запізненням, втрати необхідної динаміки руху, включення вищої передачі при недостатній кількості обертів та інших помилок.

3. Невміння дотримуватися дистанції

Техніка водіння автомобіля водія-початківця дуже специфічна. Машина новачка або сильно відстає від транспорту, що йде попереду, або тримається до нього дуже близько. В результаті такі дії провокують інших водіїв здійснювати зайві перебудови або водій-початківець не встигає реагувати на маневри учасників руху.

4. Неправильне включення покажчиків поворотів

Це може спричинити створення аварійної ситуації. Адже учасники руху розраховують на адекватні сигнали. Вони не очікують, наприклад, повороту машини ліворуч при миготливому правому повороті.

5. Відсутність навичок перетину перехресть

Водій-початківець або всіх пропускає або виїжджає на перехрестя, а потім різко гальмує, раптово усвідомивши, що не правий. Він відчуває справжній страх та заціпеніння, коли потрібно зробити лівий поворот на дорозі з трамвайними коліями посередині. Тут порада така: спочатку намагайтеся уникати складних перехресть, щоб не розгубитися і не стати причиною затору руху.

5. Невміння правильно керувати автомобілем

Будь-яке водіння для початківців в автошколах включає навчання правильному розташуванню рук на кермі і правильному рулінню в різних ситуаціях. Але надалі водій чи забуває, як це потрібно робити, чи просто через відсутність навичок не справляється з цим завданням.

Також, поряд з помилками, до небезпечних ситуацій на дорозі та можливої ДТП може призвести зайва самовпевненість. Початківцям може здатися, що вони вже водії екстра-класу. Тому вони перевищують швидкість, лихачать на дорозі. Однак, при цьому не володіють достатнім досвідом водіння та екстремальної їзди. Найголовніше, не допускати таких помилок і тверезо оцінювати свої вміння та навички.

Уроки водіння для водіїв-початківців

Досвідчені інструктори автошколи “Авто-Дор” дають новачкам такі важливі поради:

  1. Перед виїздом необхідно зайняти зручне та правильне положення у кріслі водія. Для цього, при необхідності, відрегулювати сидіння, кермо та дзеркала.
  2. Обов’язково користуватися ременем безпеки.
  3. Регулярно виїжджати для набуття досвіду.
  4. Спочатку вибирати знайомі маршрути.

В автошколі “Авто-Дор” навчають техніки водіння автомобіля для початківців. Для водіїв з перервою у стажі керування або малодосвідчених пропонується варіант їзди з інструктором. Учні, які закінчили автокурси “Авто-Дор”, здобувають навички водіння дорогами з інтенсивним рухом.

Звичайно, кожен професіонал був у минулому новачком і робив на дорозі багато помилок. Головне – водій-початківець повинен більше практикуватися і бути за кермом зібраним, спокійним, впевненим у собі.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *