Виїзд із паркування не менш важливий (складний) маневр, ніж заїзд на неї. Недосвідчених водіїв та новачків завжди турбує цей момент. Тому для них – підказки та рекомендації від досвідчених автолюбителів.
Як паркуватися правильно
Щоб успішно без пригод покинути стоянку, краще подумати про це заздалегідь – ще при виборі місця.
Тут є такі моменти:
- Тим, хто не любить паркуватися заднім ходом і воліє заїжджати передом – доведеться виїжджати заднім ходом, що не менш складно для недосвідченого водія.
- Ті, хто зміг запаркуватися заднім ходом, залишивши автомобіль у зручному для виїзду стані, залишить стоянку набагато легше.
- Буває, що машину блокує інше авто.
У будь-якому випадку, перш ніж залишити свій автомобіль і піти, огляньте місце:
- чи за правилами поставили авто;
- не заважаєте іншим залишати або сідати в свій автомобіль;
- чи не заблокують вас.
Як виїхати
Використовуючи нашу покрокову інструкцію, можна успішно залишити місце паркування та поїхати у своїх справах:
- Для початку швидко огляньте своє авто: чи не спущені колеса, чи чисті шибки, чи немає пошкоджень. Таке іноді буває, коли автомобіль залишається на щільно забитих майданчиках під великими маркетами.
- Огляньтеся і продумайте як виїжджатимете. Де виїзди з паркування, який з них найбільше підходить, які маневри треба робити і чи вистачить місця виїхати за раз чи потрібно буде робити кілька рухів.
- Контроль за іншими виїжджаючими. Якщо хтось перший почав маневрувати, заважає вам виїжджати – зачекайте, доки він поїде.
- Уважно подивіться, чи немає пішоходів. Фахівці автошколи Авто-Дор попереджають: особливо слідкуйте за дітьми на дорозі. Через невелике зростання дитини побачити його з місця водія буває непросто. А бігати поміж машинами вони можуть, особливо на стоянках під магазинами.
- Найзручніше виїжджати переднім ходом. При цьому краще огляд і зрозуміло, куди крутити кермо. Головне – не повертати кермо відразу, як тільки рушили з місця, інакше можна не вписатися в поворот.
- На задній передачі виїжджати складніше. Але головне – рівно тримати колеса і починати вивертати тільки, коли вітрове скло порівняється з заднім бампером машин, що стоять поруч.
- Швидкість при виконанні будь-яких маневрів на парковці мінімальна.
Якщо є будь-які сумніви, коли ви здійснюєте виїзд з паркування, то краще звернутися за допомогою до пасажирів, водіїв інших машин, паркувальника.
Якщо заблокували виїзд із паркування
Такі ситуації бувають не лише на подвір’ях, а й на стоянках під торговими центрами, магазинами. Добре, якщо водій у машині відреагує та від’їде, щоб вас випустити. Відповідальні водії часто залишають під склом папірець зі своїм телефоном, щоби можна було швидко викликати його до автомобіля.
Є інші варіанти:
- Якщо все-таки залишається невеликий проміжок, що дозволяє виїхати, можна покликати на допомогу досвідченого водія чи паркувальника.
- Наполегливо посигнайте з надією, що водій, знаючи, що залишив машину в неправильному місці, повернеться до неї.
- Спробуйте легко штовхнути в колесо, щоб спрацювала сигналізація – тоді водій може вийде. Однак цей спосіб спрацьовує рідко.
На жаль, найчастіше доведеться чекати, доки водій блокуючої машини повернеться і випустить.
Як навчитися паркуватися
На заняттях в автошколах заїзд у гараж та стоянку відпрацьовують на автодромах, а потім закріплюють при керуванні містом. Виїзд з паркування – маневр, на якому інструктор може не акцентувати увагу, але будь-який студент має право попросити додаткових тренувань.
Ті водії, які усвідомлюють свою недостатню вправність при цьому маневрі, можуть тренуватися на вільній території. При цьому треба позначити пластиковими пляшками або дошками уявні сусідні машини або розмітку, а потім заїжджати-виїжджати різними способами стільки разів, скільки потрібно.
Починати можна з більш просторих кордонів, пересуваючи свої позначки дедалі ближче.
Отже, виїзд з паркування пов’язаний із необхідністю бути уважним та обережним. Якщо поставити машину правильно, виїхати на повільній швидкості можна буде в будь-якому випадку.