Кожному майбутньому водієві, який ще не має заповітної «картки», дуже цікаво – як скласти іспит на права відразу, без тяжких пересдач. Зібрані лайфхаки допоможуть у цьому.

Екзаменаційна здача у ДАІ

Всім відомо, які іспити потрібно буде складати – теорію (знання правил дорожнього руху) та практику (автодром, місто). Як легко здати з першого разу квитки та водіння – ми вже писали.

Ось ще кілька корисних порад:

  • На здачі теоретичного знання ПДР обмежте використання шпаргалок, підказок, відключіть мобільний телефон. Не варто навіть давати привід запідозрити вас у спробі списати, спитати у сусіда, підглянути. Це може загрожувати миттєвим “не здав”.
  • Будьте ввічливі та уважні.
  • Не пийте перед днем “Х” заспокійливих – вони загальмовують реакцію. Намагайтеся заспокоїтись напередодні немедичними способами: позитивом, музикою, відпочинком.

Якщо студент добре навчався, слухав викладача, вникав у ситуації, що розбираються на заняттях, пройшов кілька разів онлайн-тест, то з теорією він упорається без проблем. Але водіння лякає кожного.

Поради як скласти іспит на права

Звичайно, найголовніший лайфхак як скласти іспит на права з першого разу – прийти на іспит готовим, зібраним, налаштованим на перемогу. Однак кожен – індивідуальність, і часу на освоєння того ж торкання з місця може знадобитися різне. Отже, комусь належна кількість занять буде достатньо, а хтось за цей годинник лише навчиться прийнятно перемикати передачі, щоб не смикати машину.

Якщо відчуваєте, що досвіду та напрацьованих умінь не вистачає, щоб їздити впевнено, краще взяти додаткові заняття з інструктором автошколи або попросити допомоги у знайомого водія. В автошколі Авто-Дор ви завжди візьмете кілька індивідуальних уроків водіння.

11 лайфхаків

  1. Добре знати ПДР (а не зазубрити), вміти їх застосовувати на практиці.
  2. Завжди пам’ятайте про безпеку – це основний момент, як скласти іспит на права. Безпека лежить в основі всіх останніх оновлень та змін правил дорожнього руху України. Тобто обов’язково треба пристебнутися ременем, чи проконтролювати зробив те саме перевіряючий. Можна навіть делікатно попросити це зробити, якщо він не пристебнувся.
  3. Облаштуйте своє робоче місце перед стартом: відрегулювати сидіння, дзеркала, кермо. Не поспішайте, але й не затягуйте.
  4. Рушатися по команді перевіряючого. Не забудьте опустити ручник!
  5. Строго дотримуйтесь правил ДД під час їзди: навіть якщо інші водії жестами показують – «пропускаю», або якщо інспектор дає команду, яка порушує правило. У цьому випадку треба пояснити перевіряльнику, чому ви не виконали його вказівку.
  6. Уважно слухати команди. Від хвилювання та стресу запросто можна почути «розгорніться» замість «поверніть» і таке інше.
  7. При перебудові дивимося не тільки по дзеркалах, а й повертаємо голову – причому робимо це помітно для того, хто перевіряє.
  8. Попросіть інструктора ще під час практичних уроків проїхати маршрутами «для здачі». Як правило, всі вони вже відомі для фахівців автошкіл. Якщо маршрут буде добре знайомий, частину страху перед іспитом буде знято. Це значно полегшить простить завдання. Як скласти іспит на права.
  9. Потрібно одягти зручний, вільний одяг та взуття. Найкраще ту, в якій звикли водити. Не беріть із собою зайвих речей. Жодного мобільного в машину. Тим більше – не варто відповідати на дзвінок чи дивитися на екран під час екзаменаційної подорожі.
  10. Намагайтеся скласти іспит серед перших – перевіряючий ще не втомився. Крім того, кажуть, що деякі мають свій «план щодо тих, хто здав».
  11. Не хвилюйтеся. Дуже часто саме хвилювання та стрес заважають старанному, відповідальному учневі здати водіння.

І насамкінець, скільки б не було іспитів, усі перевіряючі – звичайні люди. Варто думати про них у цьому ключі. Тим більше, що один із них «ризикнув», бо сів в автомобіль із водієм-новачком – вами. Покажіть йому все, що вмієте та знаєте, тоді іспит буде складено.

Отже, ми перерахували трохи більше десятка порад від тих, хто успішно склав іспит, які допоможуть майбутньому водієві, як скласти іспит на права без нервів з першого разу. Залишилося лише прислухатися до них, а також налаштуватися на позитив.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *