Не кожен новачок може з першого разу правильно завести машину. Але проблеми з цією дією можуть виникати і у досвідчених водіїв. Це може призвести до серйозних поломок машини. Потрібно вивчити покроково цей процес для різних видів авто, а також розібратися у всіх важливих питаннях. Тоді проблем із автомобілем не буде.

Як заводити машину з МКПП

Для водіїв-початківців бувають складними навіть найпростіші маніпуляції. Тому інструктори автошколи Авто-Дор приділяють багато часу для опрацювання важливих моментів. Жоден учень не вийде після цієї школи водіння із сумнівами чи страхами.

Перший, найважливіший етап водіння – запуск двигуна. Перед тим, як завести машину, потрібно подбати про свій комфорт та безпеку. Пристебніть ремені безпеки, відрегулюйте положення дзеркал. Також важливо перевірити комплектацію авто та переконатися, що все необхідне для їзди перебувати у відкритому для водія доступі. Після таких нескладних, але важливих моментів приступайте до найголовнішого.

Якщо ваше авто на механіці, потрібно вивчити покрокову інструкцію як правильно запустити машину.

  1. Переконайтеся в тому, що гальмо стоянки займає піднесене положення.
  2. Проведіть моніторинг справності важеля перемикання коробки. Перед запуском двигуна він повинен перебувати в нейтральному положенні, а також мати можливість рухатися вліво та вправо.
  3. Лівою ногою потрібно вичавити педаль зчеплення до упору. Без цієї маніпуляції коректна робота двигуна не може (а в деяких випадках неможлива).
  4. Вставте ключ у замок запалювання та прокрутіть його за годинниковою стрілкою. Після цього мають засвітитися усі індикатори. Для машин з карбюратором необхідно також підтягнути на себе підсмоктування.
  5. Запуск стартером можливий лише після повороту ключа за годинниковою стрілкою. У разі повної справності системи автомобіля, двигун почне працювати вже через кілька секунд. Якщо з першого разу не виходить запустити двигун, знову прокручувати ключ потрібно через 1-2 хвилини. Не варто крутити стартер понад 5-10 секунд. Це може призвести до того, що акумулятор швидко вийде з ладу, а свічки запалювання будуть залиті паливом.
  6. Як тільки двигун запустився, треба почекати кілька хвилин. За цей час двигун прогріється (особливо актуально в холодну пору року) і надалі працюватиме без перебоїв.

Головне, виконувати всі маніпуляції поетапно, не поспішати, а також довіряти своїм навичкам та накопиченим знанням.

фото как завести машину на механике
Як заводити машину на механіці

Як завести машину з АКПП

Завести машину на автоматі не одне й те саме, що запустити авто з механікою. У таких транспортних засобах є спеціальний захист від некоректного запуску, який працює завдяки коробці передач.

Розберемо поетапно запуск двигуна з АКПП:

  1. Виставити режим паркінгу на селекторі передач.
  2. Гальмо вичавити до упору і відразу ж починати запускати двигун автомобіля.
  3. Вставте ключ у замок, поверніть за годинниковою стрілкою. Водій повинен почути характерне клацання, яке свідчить про успішний початок процесу запуску двигуна. Після цього повинні загорітися всі необхідні індикатори панелі.
  4. Продовження повороту ключа запалювання. Його потрібно виконувати, як тільки індикатори згаснуть, але стартер ще не запустився. Потім відпустіть ключ. Він миттєво повернеться у вихідне становище.
  5. Бувають випадки, коли двигун машини не запускається з першого разу. Не варто панікувати у таких ситуаціях. Потрібно почекати деякий час (зазвичай 1-1,5 хвилини) і знову зробити ті ж маніпуляції поетапно. Водій має кілька таких спроб, перш ніж почати з’ясовувати в чому суть проблеми і ліквідувати несправності автомобіля.
  6. Після успішного запуску двигуна пересуньте селектор передач у положення D або R. Це регулює сам водій залежно від того, куди рухатиметься транспортний засіб.
  7. Останній маневр – відпустіть педаль гальма та почніть рух.

Пам’ятайте, що поспіх під час запуску машини не приведе ні до чого хорошого. Важливо дозволити автомобілю запуститися плавно та коректно. Дайте двигуну час прогрітися, тому що має запрацювати система мастила двигуна.

фото как заводить авто на автомате

Якщо сів акумулятор

Якщо біля автомобіля сів акумулятор, то водієві доведеться тяжко. АКБ часто розряджаєтеся в холодну та сиру погоду. Що ж робити, якщо зараз є необхідність завести машину? Є суттєва різниця, як це зробити для авто з МКПП та АКПП.

МКПП

Слабкий акумулятор може стати справжньою проблемою водія. Якщо він повністю розрядився, можна спробувати завести авто з штовхача. При цьому гальмівна система транспортного засобу повинна бути повністю справна. Щоб зробити такий складний маневр, знадобиться стороння допомога (бажано чоловіча). Пхати машину може одна людина або кілька, інше авто або можна застосувати ухили на дорозі. Потрібно також попередньо підкачати паливо, натискаючи кілька раз на педаль акселератора.

Є невелика інструкція, яка дозволить завести машину з акумулятором, що сів.

  1. Вставте ключ у замок запалювання та поверніть його.
  2. Дайте сигнал своїм помічникам, щоб вони почали штовхати автомобіль.
  3. Як тільки машина почне прискорюватися, вичавіть педаль зчеплення і перемкніть перемістіть рукоятку коробки на другу позицію.
  4. Плавно відпустіть зчеплення. Робіть це повільно до того моменту, коли станеться поштовх. Він і буде свідчити про те, що двигун почав працювати.
  5. Коли двигун почне працювати, зупиніть машину на невеликий період часу. Це дозволить їй розігрітися та надалі працювати без перебоїв.

Для водія важливо не панікувати та виконувати послідовно всі дії, не порушуючи схему.

как заводить с толкача

Іноді авто не заводиться із першого разу. У разі цілком логічно повторити все дії у тому порядку. Єдине, що потрібно звернути увагу, це рекомендації виробника. Справа в тому, що не всі марки машин можна заводити з штовхача. Деяким моделям це може завдати серйозної шкоди.

АКПП

Транспортний засіб з коробкою-автомат набагато вередливіший за механіку. У випадку механіки заводити авто набагато простіше, якщо батарея села. Чому ж такі методи не працюють в авто з АКПП?

Метод запуску мотора з штовхача застосовувати не можна через конструкційні особливості автомобіля. У машини на автоматі немає з’єднання коліс із двигуном. Крутний момент передається лише після вказівки комп’ютера. Мотор не почне працювати, коли колеса почнуть рухатися. А ось коробка при цьому може постраждати. Тому заводити машину з АКПП з штовхача не просто неефективно, а й небезпечно через ймовірні поломки.

Однак є способи, які допоможуть завести автомобіль:

  1. Акумулятор, що сів, потрібно замінити (правда не завжди під рукою новий, тому цей метод досить тривалий).
  2. Батарею можна зарядити, але це теж змусить на водія чекати.
  3. Запустити АКБ за допомогою прикурювання.
  4. Можна спробувати нагріти акумулятор за допомогою теплої лазні, якщо він розрядився взимку.

На крайній випадок у холоди, машину з акумулятором, що сів, потрібно відвезти в тепле місце. Це зробить евакуатор, який можна викликати майже будь-яку точку населеного пункту або просто на трасу.

Інші поради, як завести машину в мороз, дивіться тут.

Як завести машину без ключа

Буває таке. що заводити машину доводиться без ключа. Наприклад, він був загублений, а їхати кудись треба терміново. Є кілька варіантів запустити двигун.

  1. Найпопулярніший – з’єднати дроти у рульовій коробці. Це нескладно, але все ж таки вимагає певних знань. Перед тим, як зробити таку маніпуляцію, потрібно вивчити будову автомобіля. Потрібно правильно з’єднати дроти, оскільки це важливо не тільки для успішного запуску двигуна. Якщо їх переплутати та поєднати неправильно, то машина буде зламана. До того ж, треба бути обережним і побоюватися ударів струмом. Пам’ятайте, що з’єднувати дроти у рульовій коробці можна лише у своїй машині. Це важливо, щоб не було проблем із представниками влади.
  2. Ще один варіант завести авто без ключа – просвердлити замикаючі штифти. За допомогою потужного дриля потрібно просвердлити отвір. Штифти руйнуються, а в отвір вставляється викрутка. Вона відіграє роль ключа і допоможе запустити двигун. Після таких дій, бажано відразу полагодити вимушені поломки в машині. В іншому випадку ваш автомобіль може стати простою здобиччю для викрадачів.
  3. Найскладніший варіант запуску мотора без ключа – подати електроживлення на щиток. Потрібно добре розумітися на пристрої авто. Для цього треба заглянути під капот, знайти червоний провід котушки запалення з позитивним зарядом і з’єднати його з клемою акумулятора. Котушка почне активно працювати, тим самим допоможе запустити двигун автомобіля.

картинка завести без ключа

Будь-який з методів можна використовувати тільки в тому випадку, якщо водій або його помічники знаються на всіх нюансах і не завдадуть шкоди автомобілю.

Автомобілі з механічною та автоматичною коробкою передач відрізняються. Тому треба розбиратися в тому, як правильно завести конкретну модель машини. Робити це потрібно за всіма правилами, інакше не уникнути неприємних наслідків.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *