Економія палива – мрія майже всіх водіїв. Багато хто з них користується неодноразово перевіреними способами, хтось намагається вигадати щось нове. Розкажемо про найкращі методи.
Норми витрати пального
Витрата пального – один із основних критеріїв при виборі автомобіля. Виробники вказують норми в рекламних аркушах та характеристиках авто. Але насправді водій стикається з тим, що зазначена норма витрати – ідеальний параметр і досягти його практично неможливо. Щоб визначити, скільки бензину витрачається, варто стати статистикою за кількістю залитого палива. Тоді завжди можна буде швидко визначити, що машина несправна, якщо витрата різко збільшиться.
Щоб дізнатися, скільки палива витрачає авто, треба зробити кілька простих кроків:
- Залити повний бак, V(л).
- Записати пробіг, H1 (км).
- Їздити, поки пальне не витрачено і зафіксувати нову цифру пробігу, H2 (км).
- Відняти з другого числа перше, H (км): H = H2 – H1.
- Залитий обсяг палива поділити на отриманий кілометраж: Витрата = V/H.
Отриману цифру порівнюємо із зазначеною в характеристиках авто. Розуміємо, то фактична витрата значно перевищує декларовану. Далі починаємо думати, як економити паливо.
Як зменшити витрати пального
Існують такі найкращі та перевірені способи, які рекомендують досвідчені водії для того, щоб заощадити бензин:
Економічно виправдана їзда
- Тримати оптимальну (крейсерську) швидкість. Її краще встановити експериментальним шляхом. У середньому – не більше 80 км/год. Як правило, у посібнику з авто вона вказується.
- Треба намагатися водити так, щоб натискати на гальмо чи газ якомога рідше – так зменшити витрати пального реальніше.
- Тримати оптимальні обороти двигуна (дизель – 2000, бензиновий двигун – 2500 об/хв). І високі, і низькі обороти ведуть безпосередньо до перевитрати палива.
Оптимальний та рівномірний стиль водіння
Новачки, які не в змозі ще легко і м’яко натискати на педаль газу, і «агресивні» водії, що вдавлюють педаль у підлогу і рвуть з місця – надто перевитратять паливо. За спокійної манери їзди можна заощадити до 25% палива.
Вибір часу та маршруту
Пробки – справжні «монстри», які готові з’їсти весь запас бензину на день. Краще виїхати раніше або їхати менш завантаженими дорогами.
Менше працюючих приладів
Чим більше електроприладів увімкнено, тим палива споживається більше. Найбільш ресурсоспоживані – кондиціонер (на нього припадає 5-20% від усього бензину, що використовується) і обігрів заднього скла. З метою економії палива прилади, які не потрібні, краще вимикати. І, звичайно ж, їздити з включеним на всю міць кондиціонером та відчиненими вікнами – викидати гроші на вітер.
Правильний тиск у шинах
Накачавши колеса до оптимального, можна зменшити витрати на 2%.
Не прогрівайте двигун. Нові мастильні матеріали не вимагають чекати, доки автомобіль прогріється. Краще після однієї хвилини прогріву спокійно їхати – і ось уже включено програму економії палива на автомобілі.
Без зайвого вантажу
Багато запасливих водіїв возять у багажнику автомобіля багато непотрібних на даний момент речей (дитяче крісло, влітку «незамерзайку» тощо) Але варто пам’ятати: більше вага – більше пального.
Якісний бензин, регулярна заміна фільтрів
Від якості цих складових залежить 20–50% економії палива на авто.
Несприятлива погода
Для новачків вона також стане причиною перевитрати. Недосвідчені, не вміючи водити мокрою дорогою, будуть перегазувати. Також пам’ятайте, що калюжу треба уникати. Адже вода чинить опір набагато більше, ніж повітря, і змушує додатково витрачати пальне.
Збільшувати обтічність авто повітрям
Потрібно знижувати опір автомобіля у повітряному потоці. Для цього закрийте вікна та люк, приберіть антену та багажник на даху, якщо він не використовується.
Ось низка відповідей на запитання: як економити паливо. Вибирайте один, а краще використовуйте кілька способів.
Економія палива: специфічні способи
Одним із найпростіших способів економії палива є покупка гібриду – витрата бензину значно знизиться. Однак вартість такого автомобіля висока, а терміни окупності в нашій країні поки що не зрозумілі.
Можна також порадити використати рух у повітряному мішку. При цьому треба триматися якнайближчим за переднім авто, прагнучи потрапити в «мішок», тобто в зону розрідженого повітря. Опір повітря менший, менша витрата.
Щоправда, у цьому способі є низка істотних недоліків:
- не всім сподобається, щоб “на хвості” висіли;
- у вашу машину неминуче потраплятимуть вихлопні гази попереду транспорту;
- коротка дистанція між авто вимагає великої концентрації уваги, оскільки загрожує ДТП.
Ці та інші методи економних витрат палива розглядаються в автошколі “Авто-Дор” на теоретичних та практичних заняттях. Так як це життєва, практична і, при постійних підвищеннях цін на бензин, дуже корисна справа.
Застосовуючи способи економії палива, можна зменшити витрати. від пального майже на 30%, а то й більше. Головне – керуватися при цьому здоровим глуздом та ефективністю.