З якими б навичками та вміннями не закінчували студенти автошколу, але іспит з водіння у ДАІ лякає кожного. Варто більше дізнатися про саму процедуру складання іспиту, щоб бути підготовленим.

Як проходить іспит з водіння

Іспити на отримання посвідчення водія з 2018 року здаються в Територіальному Сервісному Центрі (колишньому МРЕВ). Спочатку екзаменують теорію. Після її успішного складання можна складати і практичний іспит з водіння.

Практичний іспит складається у два етапи:

  1. На автодромі перевіряється правильність виконання маневрів. З цим учень, який багато разів відпрацював з інструктором усі ці вправи, впорається без особливих зусиль і без помилок.
  2. Поїздка до міста. Усі маршрути для іспиту з водіння відомі – їх можна переглянути на сайті Головного сервісного центру МВС України. Так що ви можете відпрацювати з інструктором проїзд екзаменаційним маршрутом.

Хоча багато хто вважає, що інспектори ДАІ навмисно «валять» студентів, але це не так. Самі складники не можуть успішно скласти іспит, тому що не справляються зі страхом і хвилюванням. При цьому вимоги до знань та навичок майбутніх водіїв від року в рік лише посилюються. Тому варто дуже уважно ставитися до практичних занять в автошколі і тоді скласти іспит з водіння буде просто.

Вимоги

Якщо на майданчику якість виконання маневрів залежить, в основному, від натренованості, то при виїзді до міста багато залежить від самого учня. Вміння контролювати дорожню ситуацію, стежити за дорожніми знаками, виконувати всі вимоги правил дорожнього руху і при цьому реагувати на завдання інспектора – це досить складний процес. У зв’язку з цим, не дивно, що мало тих людей, які складають іспит з водіння з першого разу.

Тому, коли в автошколі ще тільки починаються уроки водіння – треба відразу відповідально ставитися до них, прислухатися до інструктора, виконувати всі потрібні порядки дій, не боятися питати і просити повторити, якщо не зрозуміли або не змогли зробити. Адже ваш наставник зацікавлений в успішній складання іспиту.

Інструктори автокурсів «Авто-Дор» відпрацьовують зі студентами всі маневри на майданчику та неодноразово їздять маршрутами. Вони всіляко налаштовують учня успіх і вселяють впевненість у своїх силах.

Помилки та критичні порушення

Помилки можуть бути різного ступеня складності. Щоб правильно здати водіння і отримати заповітну позитивну оцінку, можна припуститися не більше трьох помилок або двох однакових.

До помилок належать:

  • Не пристебнувся ременем безпеки.
  • Заїхав за стоп-лінію під час зупинки на заборонний сигнал світлофора.
  • Не поступився дорогою пішоходам (там, де це необхідно зробити).
  • Перевищення дозволеної швидкості та інші.

Перелік всіх помилок є в екзаменаційній карті випробуваного, вони фіксуються в процесі іспиту інспектором. Процедура відпрацьована та зрозуміла.

Критичні порушення

Автоматично вердикт – «не здав» буде, якщо:

  • випробуваний відмовляється виконати будь-яку вправу з іспиту (або завдання екзаменатора);
  • випробуваний створив аварійну ситуацію або не зробив жодних дій, щоб її запобігти.

Інспектори можуть спеціально провокувати випробуваного на помилку, наприклад, вимагати зупинитися там, де це робити не можна. Треба спокійно та впевнено пояснити, чому зробити це саме тут неможливо.

Тренери з водіння автошколи «Авто-Дор» (Харків) завжди намагаються максимально підготувати своїх студентів для того, щоб вони склали іспит з водіння. Тому варто уважно прислухатися до порад та підказок інструктора на заняттях.

Коли можна здавати водіння повторно

Якщо не склали іспит з водіння, то майбутні водії можуть потренуватися додатково та знову спробувати себе. Але треба пам’ятати, що, за українським законодавством, скільки хочеться – передавати не вийде. Для перескладання є певні умови:

  1. Передавати водіння дозволяється не раніше ніж через п’ять днів після невдалої спроби.
  2. Якщо не перездати водіння успішно протягом трьох місяців після здачі теорії, доведеться здавати теорію заново.
  3. Три невдалі спроби здачі практичної частини призводить до необхідності повторного курсу навчання. Обов’язково треба надати документ про це.
  4. Передавати водіння можна не обов’язково в тому ж ТСЦ, де здавали вперше. Також, теорію можна здавати за однією адресою, а керування – за іншою. При цьому, не обов’язково в одному місті.

Іспити можна легко скласти у будь-якому територіальному сервісному центрі України. Головне – не забути забрати документи (екзаменаційний лист), тому що їх необхідно надати в іншому ТСЦ.

Іспит з водіння – досить складний етап на шляху до отримання посвідчення водія. Але відповідальне ставлення до практичних занять з інструктором, уміння взяти себе в руки та показати інспектору ДАІ все, чому навчилися в автошколі – дадуть позитивний результат.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *