Щоб уникнути аварійних ситуацій на дорозі, варто добре знати ПДР. Дуже часто зіткнення відбуваються у тих місцях, де машина рухається заднім ходом. Так як у цей момент у водія є лише обмежений огляд у дзеркало, і він може багато чого не помітити. Коли ж можна і потрібно вмикати задній хід?
Як виконувати маневр
Перед початком руху назад варто відстебнути ремінь безпеки та знизити швидкість до мінімуму. Це спростить ваш маневр та зменшить ризик аварійної ситуації.
Варто увімкнути аварійний сигнал у разі:
- поганого огляду;
- перешкод на дорозі;
- активного руху транспортних засобів навколо.
Аварійку побачать інші учасники руху, які розумітимуть ваші подальші дії.
Техніка маневру непроста і потребує практики та навичок. Найголовніше – слідувати наступним порадам:
- не варто поспішати;
- контролюйте положення крил вашого автомобіля;
- стежте за перешкодами ззаду в дзеркала та повільно маневруйте автомобілем.
Якщо поблизу є багато перешкод (наприклад, припарковані поряд автомобілі), можна вдатися до сторонньої допомоги. Знадобиться досвідчена людина, яка зможе допомагати та керувати при виконанні маневру задній хід. Це допоможе не лише уникнути зіткнень, а й прискорить процес.
Де можна вмикати задній хід
Часто включити задню передачу просто необхідно, тому що інакше автомобіль не зможе дістатися пункту призначення. Найважливіше правило – це дотримання безпеки. Так рухатися можна на дорогах, призначених для одностороннього пересування. При цьому:
- Перед тим, як почати здійснювати цей складний маневр, огляньте простір позаду автомобіля.
- Нічого не повинно заважати транспортному засобу (дорожній знак, ліхтар, сміттєвий бак та інше).
- Не можна заважати пересуватися іншим автомобілям, вони не повинні не тільки зупинятися через цей маневр, але навіть знижувати швидкість.
Автомобіль, що рухається назад, зобов’язаний пропускати інший транспорт та пішоходів.
Також швидкість авто має бути якнайменше. Це необхідно для швидкого гальмування та зупинки, якщо з’явиться перешкода або погіршиться огляд дороги.
Де не можна рухатися заднім ходом
Для мінімізації аварій на дорогах у правилах правил дорожнього руху чітко вказано місця, в яких забороняється рух заднім ходом:
- пішохідні переходи;
- перехрестя;
- залізничні переїзди;
- усередині тунелів;
- мости, шляхопроводи та естакади;
- автомобільні магістралі;
- автобусні зупинки;
- ділянки доріг із поганою видимістю.
Також задній хід забороняється у всіх місцях, де немає можливості робити розворот. У правилах також зазначено, що цей маневр можливий у разі відсутності перешкод для інших автомобілів на дорозі.
Знаки, що забороняють рух задом
Конкретного знака, що веде мову про заборону руху назад, немає. Але інші знаки можуть свідчити про це, і водії зобов’язані їх знати. Позначення «в’їзд заборонено» передбачає неможливість здійснення маневру заднього ходу. Це логічно, адже у таких місцях забороняється будь-який рух. Не поширюється таке обмеження на автобуси та маршрутки.
Ще один знак, який не дозволяє цей маневр, це – «рух заборонений». Він поширюється одразу на дві смуги дороги. Такий знак не встановлюють під час в’їздів на траси.
Авто-Дор – успішна та популярна автошкола, яка кваліфіковано готує водіїв. Вас навчать не тільки вмикати задній хід, а й досконало володіти іншими корисними маневрами на дорозі. Приходьте вчитися в хорошу школу, щоб потім не відчувати дискомфорт у кріслі водія.
Впевнений водій повинен дотримуватися всіх правил на дорозі. Задній хід він повинен включати лише за необхідності та у певних місцях. Цей маневр допомагає здійснити заїзд до гаража або припаркуватися. Ви вже оцінили важливість заднього ходу і тепер знаєте всі правила, що його стосуються.