Ще один головний біль водія взимку – замерзло скло. Корка льоду, що утворилася, і снігу, яка б вона не була тонка, значно знижує огляд і видимість. Способи запобігання зледеніння лобового скла та як швидко очистити його – розповімо докладно.
Чому замерзають шибки
Перепади температур, мокрий сніг, підвищена вологість призводять до того, що вранці водій може виявити на всіх скляних поверхнях свого авто пристойний шар льоду. Особливо – на лобовому.
Усередині машини теж може утворитися льоду. Причин цього кілька:
- підвищена вогкість у салоні – від нанесеного снігу на ногах, мокрого одягу, калюж на килимках;
- конденсат, що утворився від дихання водія і пасажирів;
- різниця температур повітря всередині салону та за «бортом».
З внутрішнім зледенінням стекол боротися легко. Необхідно просто включити «пічку» та обдувши шибки. Поки водій очистить сніг та лід із зовнішнього боку авто, усередині вікна відтануть.
Якщо замерзло скло… (механічні методи)
Щоб уникнути тривалого очищення скла авто після стоянки варто прислухатися до наших порад:
- Тримайте авто в гаражі або на паркінгу, що обігрівається – це найкращий спосіб уникнути багатьох проблем в морози.
- Щітка та скребок – друзі водія. Але варто мати на увазі, що скребок, навіть із гумовим краєм, все одно може пошкодити поверхню. Особливо, якщо замерзло скло та утворилася справжня кірка з льоду та снігу – водієві доведеться докласти багато зусиль, щоб зчистити її.
- Якщо немає під рукою скребка, можна обійтися відповідним пластиковим предметом – банківською карткою, наприклад.
- Прогрівання зсередини – заводимо двигун автомобіля і включаємо обдування скла.
- Шматок тканини чи чохол. Після поїздки розправити тканину (або розкласти чохол) лобовим склом. Затиснути тканину дверцятами та двірниками. Вранці тканину (чохол) струсити, покласти в багажник (у пакет) і можна їхати. Спосіб не можна застосовувати, якщо прогнозують різкі перепади температури чи сильний дощ. Мінус цього варіанту – мокрий чохол у багажнику, який добре було б просушити до наступного використання.
- Бічні стекла можна захистити звичайними пластиковими пакетами.
- Провітрювання – після поїздки провітрити салон, щоб збалансувати температуру всередині та зовні. Тоді вранці на склі не буде конденсату та льоду, з якими потрібно щось робити.
- Деякі автолюбителі використовують сніг: покривають скло снігом шаром 3-5 мм. Зранку достатньо скинути сніг, скло буде чистим.
Не варто забувати, що двірники мають бути спеціальними, зимовими. А щоб вони не примерзли, якщо замерзло скло, краще їх підняти на ніч.
Рідина проти криги
Прийшовши вранці до машини та виявивши шар льоду на склі, першою думкою буде тепла вода. Але застосовувати її не варто – остигаючи, вода додасть льоду, якщо на дворі сильний мороз. Також є небезпека пошкодження скла від різкого перепаду температур. Деякі водії використовують грілку або пляшку з гарячою водою. Щоправда, площа «кошти» не така велика, але як варіант, який допоможе очистити скло від льоду – підійде. Можна використовувати спеціальні рідини.
Класифікація рідини
Серед пропонованих виробниками коштів є:
- концентрати – їх треба розбавляти водою;
- незамерзайки – рідини для очищення лобового скла від льоду, снігу та бруду;
- рідини для «розморожування» скла – наносяться на зледенілі лобове скло для полегшення його очищення.
Омивач для скла, яким ви користуєтеся в холодну пору року, потрібно обов’язково купувати зимовий, незамерзаючий та якісний. Тоді він буде без неприємного запаху і буде небезпечним для здоров’я водіїв та пасажирів.
Крім спеціальних засобів для догляду за автомобілем, щоб не замерзали шибки, можна скористатися і народними засобами.
Народні засоби
Не обов’язково купувати дорогі рідини, можна використовувати і народні рецепти приготування засобів від зледеніння скла:
- Змішати горілку та воду у співвідношенні 2 до 1, нанести на скло, почекати та зчистити.
- Приготувати розчин наступного складу: півлітра води, літр гліцерину та 25 грам солі. Нанести розчин на всі вікна.
- Щоб не замерзали стекла, також можна змішати оцет і воду у співвідношенні 3 до 1, а потім обробити на ніч цим складом скла. Зранку сніг очищати буде легше.
- Якщо потрібен ще варіант, чим ефективно обробити скло – візьміть звичайний сольовий розчин і оббризкайте напередодні поїздки усі шибки.
Найкраще – поєднувати рідини та скребок. Так можна швидко та безпечно очистити автомобіль від снігу та льоду.
Отже, якщо замерзло скло автомобіля – не варто дуже затято і ретельно його чистити скребком, то можна залишити подряпини. Краще оберіть на додаток до механічного способу очищення рідину – спеціальну або приготовлену своїми руками за народними рецептами. Це значно прискорить та полегшить процес.