Неприємний запах у салоні – для багатьох не рідкість. Але як зрозуміти, що саме пахне, а головне – як усунути сморід, буде корисно знати кожному автолюбителю.

Запах у салоні: причини та усунення

Будь-які сторонні запахи, а особливо – неприємний запах і сморід у машині, жодному автовласнику не сподобається. Деякі запахи мають «нешкідливу» причину – забуте сміття, залишки їжі, пролиті рідини на крісла. Ці першоджерела усуваються ретельним прибиранням, пранням чохлів та пилососом.
Серйозне занепокоєння мають викликати різні технологічні запахи, оскільки вони є свого роду сигналом небезпеки водія.

Запах бензину

Якщо відчули в авто цей відомий запах, і це не тому, що щойно завантажили в багажник повну каністру, варто обов’язково знайти причину витоку. Сам запах бензину – токсичний, і дихати їм не можна, а ще бензин – горючий, тому цілком можливе загоряння та пожежа.

Причини:

  • протікає бак;
  • зносилася гумка чи клапан на пробці бака;
  • негерметичні шланги паливної системи – погано затягнуті чи протерлися;
  • погана робота бензонасосу, паливного насоса – через перелив палива чи підтікання буде запах у салоні;
  • забився паливний фільтр;
  • невідрегульований чи несправний карбюратор;
  • забиті форсунки інжектора.

Всі ці причини вимагають невідкладного втручання фахівців.

Запах газу

Якщо в авто з ГБО пахне газом не як завжди, а сильніше, треба перевіряти всю установку. Це може бути витік з балона або шлангів, форсунки, що засмічено. На думку фахівців, витік газу з ГБО не такий страшний і вибухо- або пожежонебезпечний, як підтікання бензину, але не варто труїтися газом, а краще перевірити авто.

Запах гару

Якщо в салоні машини пахне горілим або спаленим пластиком – це сигналізує про себе диск зчеплення або гальмівні колодки, що горять. Неправильна та агресивна їзда, насильство над коробкою передач – ось що призводить до спалювання диска зчеплення. Гальмівні колодки можуть горіти, якщо їздити, не знявши авто з ручника або з несправностями в гальмівній системі.

Їдкий запах гару від зчеплення та гальм найсильніше буде при торканні та гальмуванні, а в умовах пробки буде найбільш інтенсивним. Отже, якщо потрапивши в тягучку на вулицях Харкова, раптом відчуєте специфічний запах від своєї машини, і це буде тосол, що явно не закипіл, терміново треба поспішити на СТО, щоб діагностувати проблему і вирішити її.

Щоб часто не ремонтувати коробку передач, варто навчитися правильної її експлуатації. В автошколі «Авто-Дор» курсантів навчають оптимального перемикання передач та правильної роботи зі зчепленням. Навіть якщо водій вже не новачок, він може взяти кілька уроків з інструктором. Це буде набагато дешевше, аніж постійно ремонтувати трансмісію.

Запах тухлих яєць (сірководню)

Якщо запах у салоні нагадує «аромат» сірки, це свідчить про такі причини:

  • вийшов з ладу каталітичний нейтралізатор – пристрій, що регулює концентрацію шкідливих вихлопів;
  • старе масло, яке вчасно не змінили, може теж так тхнути.

Водій повинен дбати про своє авто та вчасно міняти рідини.

Пахне олією

Підтікання олії супроводжується не тільки характерним запахом рідини, що горить. Краплі моторного або олії коробки передач, що потрапляють на розпечені деталі, також утворюють дим.

У такому разі треба терміново їхати перевіряти авто. Інакше, крім отруєння організму та забруднення навколишнього середовища, ви ще можете отримати капремонт двигуна або коробки передач через недостатність мастильного матеріалу.

Пахне пліснявою

Якщо запах в салоні постійний або з’являється тільки під час роботи кондиціонера, значить вся справа в фільтрі салону, що засмічився, або давно не чищеному кондиціонері.

Сморід від мишей

Нерідко буває, коли в машинах заводяться миші або випадково потрапляють поодинокі екземпляри та залишають сліди життєдіяльності. Якщо ж у салоні ще й з’явиться вчасно не знайдений трупик тварини, їздити в ній буде неможливо через вони. При цьому звичайне миття (або навіть дві-три) навряд чи допоможе. Найкраще звернутися до професіоналів, які зможуть швидко та якісно провести дезодорацію, а заразом і вивести мишей, якщо вони облюбували ваше авто для житла.

Вихлопні гази у салоні

Якщо пахне вихлопами і це не від сусідніх машин, значить шукати причину варто в системі виведення відпрацьованих газів. Запах у салон може проникати кількома шляхами:

  1. Через вентиляцію із багажника. Це легко перевірити, якщо немає запаху на швидкості, то причина не в цьому.
  2. Якщо запах посилюється при включенні грубки – варто поїхати до фахівців, щоб вони перевірили колекторні болти.
  3. Негерметичність вихлопної системи – обізнані водії пропонують перевірити так: заткнути мокрою ганчіркою глушник при працюючому двигуні. У разі герметичності двигун заглухне. Якщо ні – отримайте цівки диму з тріщин. Перевіряти варто на естакаді, щоб одразу побачити результат.

Не варто затягувати з перевіркою авто – вихлопними газами можна отруїтися.

Пахне антифризом

Ледве солодкуватий запах, що з’являється найчастіше при прогрітій машині з повітроводів вентиляції, говорить про проблеми системи охолодження. Несправність радіатора або тріщина у шлангах може призвести до підтікання антифризу.

Інші ознаки:

  • стійке запотівання лобового скла у місцях обдування;
  • плями рідини під машиною;
  • помітне падіння рівня охолоджуючої рідини у бачку.

Помітивши недобре – треба їхати на СТО, перевіряти систему охолодження, можливо – міняти радіатор.
Якщо з’явився неприємний запах у салоні, треба терміново шукати причину. Часто технологічні «аромати» говорять про несправності та потребують втручання фахівців. А «природний» сморід, запах плісняви і гнилизна треба усувати, проводячи ретельне генеральне прибирання.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *