Тварини на дорозі часто є причиною аварій. Кожен водій повинен знати, що робити, якщо перед капотом постала жива перешкода.

Тварини та дорога

Тварин, птахів та комах можна зустріти у будь-якому місці, у будь-який час:

  • Диких тварин – найчастіше на трасах за містом у вечірній та нічний час, коли вони шукають їжу і не так бояться руху та машин. Вони з’являються перед машиною раптово, остовпів у світлі фар. Потрібно бути дуже обережним на дорогах, що проходять через ліси чи поля.
  • Домашніх вихованців можна зустріти у різний час доби та у будь-який сезон на дорогах, у селах та селищах.
  • У містах багато котів, собак та птахів, які нерідко потрапляють під колеса.
  • Птахи та комахи можуть бути скрізь. Вони, в принципі, не загрожують автомобілістам, але розбити вітрове скло великі літаючі об’єкти цілком здатні. Треба міцно тримати кермо і не смикатися. Комах, що кусаються або жалять, варто побоюватися влітку, якщо вони потраплять у салон.

Головне, треба пам’ятати – що передбачити поведінку тварини на дорозі неможливо.

Знаки та попередження

Є лише один попереджувальний знак – “Дикі тварини”: обережно, на дорозі можуть з’явитися великі звірі. Варто не перевищувати допустиму швидкість і бути особливо уважним.
Якщо переганяють худобу, то це організовують згідно з правилами ДД України:

  • Перехід тварин через дорогу можливий лише за наявності достатньої кількості супроводжуючих (не менше трьох осіб).
  • Поодиноких переводять за привід (не більше двох тварин на одного погонича).

У разі ДТП із цими тваринами, якщо водій не порушував правил, відповідальність нестимуть погоничі.

Що робити, якщо тварина на дорозі

Деякі фахівці говорять про те, що сигналити та блимати фарами не варто, щоб не спровокувати тварину на атаку. Інші – що краще сигналити, щоб налякати звіра і змусити звільнити шлях, але при цьому не зліпити фарами.

Фахівці автошколи Авто-Дор радять обирати свою дію щодо ситуації, а також залежно від того, яка саме тварина перегородила шлях:

  • Дикі великі тварини можуть прийняти автомобіль за загрозу, тому напасти. Тож сигналити не варто. Також не треба виходити з машини, щоб вигнати звіра – це небезпечно.
  • Домашні тварини на звук клаксону зреагують найчастіше правильно – покинуть проїжджу частину. Але є такі собаки, наприклад, які ціпеніють і залишаються на місці. Перш ніж рухатися далі, переконайтеся, що жива перешкода звільнила дорогу.

Якщо вдалося проїхати повз тварину, не варто різко газувати – звук може налякати звіра, і він кинеться назад або вперед дорогою, знову становлячи загрозу.

Якщо збили тварину

Потрібно вести себе як за звичайної ДТП:

  1. Перевірити своїх пасажирів, а також себе щодо можливих травм.
  2. Перевірити тварину, якщо можливо – допомогти їй, дотримуючись усіх запобіжних заходів. Звір може бути хворий на сказ і надавати загрозу. Якщо його поранено, теж може зреагувати агресивно.
  3. Позначити місце аварії.
  4. Викликати або повідомити поліцію.

Деякі водії не вважають аварією, якщо збили дрібну тварину на дорозі, а одразу їдуть. Такі дії – неправильні. Це – ДТП, тому діяти треба відповідно до правил ДР:

  • якщо було завдано найменшої шкоди чиєїсь власності (домашні тварини мають власника, а дикі – власність держави);
  • постраждав транспорт чи люди.

У цьому випадку виїхати з місця аварії з тваринами розцінюватиметься як «покинути місце аварії» та каратися.

В адміністративному кодексі України не передбачено штрафу за наїзд на звіра, але ситуація розглядатиметься з різних сторін.

З власником домашньої збитої тварини цілком можна домовитися і без поліції.

Важливі поради, коли тварина на дорозі

Зустріч з великим та дрібним звіром на дорозі часто закінчується серйозними наслідками для машини та людей у ній. Тому водієві треба бути готовим правильно реагувати:

  • У вечірній та нічний час на заміських трасах не можна перевищувати швидкість, при цьому слід уважно стежити за дорогою. Якщо щось «здалося», краще скинути швидкість до такої, яка дозволить швидко зупинити машину. Буде добре, якщо ви заздалегідь побачите звіра, щоб правильно зреагувати.
  • Як не звучить нелюдяно, але дрібних звірів краще збивати без панічного крутіння керма або небезпечних заметів через безладне гальмування. Наслідків для людей у машині буде менше.
  • Ніколи не варто вискакувати на зустрічну смугу, щоб уникнути зіткнення.
  • Якщо намагаєтеся об’їхати тварину на дорозі, то варто пам’ятати – вона здатна метатися з переляку в різні боки.
  • Великих звірів краще не збивати, а встигнути зупинитись. Жива маса від 150 до 500 кг – величезне випробування на міцність як транспорту, так і людей у ньому. Якщо ж загальмувати не вдається – об’їжджати краще ззаду, менша ймовірність, що звір побіжить назад. Крім того, якщо це лось – зустрітися з рогами буде проблематично.

Отже, зустріти тварину на дорозі – не рідкість. Тому треба дотримуватись дозволеної швидкості, завжди стежити за обстановкою та бути здатним правильно та швидко зреагувати на живу перешкоду.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *