Таке рішення Національного банку України зумовлене проханням МТСБУ. Передбачається, що за шкоду майну виплати досягнуто 160 тисяч гривень, а за шкоду здоров’ю – 320 тисяч гривень. Відомо також, що ліміт європротоколу хоче підвищити до 80 тисяч.
Причини підвищення страхових виплат
Відповідно до законодавства України страхові суми мають переглядатися залежно від інфляції. Тому збільшення страховки за полісом ОСАЦВ дозволить грамотно захищати інтереси тих, хто постраждав у ДТП.
Щороку фіксується багато інцидентів, коли шкода автомобілю чи здоров’ю водія значно вища, ніж передбачувана сума страховки. Хоча в таких випадках постраждалі можуть вимагати відшкодування збитків у повному обсязі, натомість вони чекають на компенсацію від винуватця аварії. Часто ця процедура закінчується зверненням до суду, оскільки перевищує ліміт страховки.
Останнє коригування страхових сум пройшло майже два роки тому. Тоді розміри страховок склали:
- За збитки майну – 130 тисяч гривень.
- За заподіяння шкоди здоров’ю чи життю – 260 тисяч гривень.
- Платежі з європротоколу – 50 тисяч гривень.
Зростання заробітних плат у країні викликало конфлікт, який стосується виплат за шкоду життю. Закон про обов’язкове страхування говорить, що їхній ліміт прив’язаний саме до розміру мінімальної зарплати. Усунути цю колізію дозволить лише перерахунок сум страховки.
Однак це ще не все. Збільшення лімітів має також сприяти підвищенню довіри водіїв до європротоколу, тобто оформлення ДТП без виклику поліцейських. Очевидно, що це можливо лише за умови, якщо власники транспортних засобів пройшли автокурси та знайомі з тонкощами проведення подібних процедур.