Найпоширеніший і найвідоміший для більшості учасників дорожнього руху знак – “в’їзд заборонений” або в просторіччі знак кирпич. При тому, що значення цього сигналу є досить однозначним, ігнорувати його або відноситься до нього легковажно не треба. Де і для чого встановлюють цей орієнтир, які особливості його експлуатації та яка відповідальність за порушення – ці питання викладачі Авто-Дор детально розглядають на теоретичних заняттях в автошколі.

Як виглядає знак кирпич і що означає?

Треба запам’ятати зовнішні особливості покажчика – це коло червоного кольору, у центрі якого горизонтально розташований білий прямокутник. Свою народну назву символ отримав через очевидну зовнішню схожість зображеної центральної фігури з популярним будматеріалом. Знак кирпич яскравий і помітний, тому пропустити його складно. Цей сигнал відноситься до забороняє, що означає заборону проїзду в одному конкретному напрямку. При цьому рух у протилежний бік, тобто з боку самого орієнтиру, як правило, дозволяється.

Їхати забороняється всім можливим видам транспорту: легковикам, автобусам, вантажівкам, мотоциклам та навіть велосипедам.

Водії-початківці часто плутають цей символ зі схожим за значенням “рух заборонено”. Незважаючи на їхню однакову форму і забарвлення, вони виглядають абсолютно несхожими. Другий покажчик є біле коло з щільною червоною окантовкою. Тому із зовнішньою ідентифікацією цих зображень проблем виникнути не повинно, а ось з юридичними особливостями можна ознайомитися на сторінках ПДР і в блозі нашої автошколи.

Місце та мета установки

Щоб вчасно помічати дорожні символи треба розуміти, де і чому вони можуть розташовуватися. Знак цеглу найчастіше встановлюють у таких випадках:

  1. Дорога із одностороннім рухом. Вказівник потрібен, щоб заблокувати проїзд у конкретну сторону. При цьому, якщо даний напрямок багатосмуговий, то сигнал повинен розташовуватися над кожною смугою окремо.
  2. Там, де дозволяється рухатись лише маршрутному виду транспорту. До таких транспортних засобів належать маршрутні таксі, автобуси, тролейбуси. Цей напрямок або смуга позначені знаком пункту 5.8. ПДР України.
  3. Якщо на шляху є перешкоди – щоб безпечно уникнути існуючих перепон.
  4. На автозаправках, стоянках або відпочинкових зонах – для розмежування окремих майданчиків для в’їзду та з’їзду.
  5. При заїзді на ділянку, де пересування автомобілів забороняється або розділені місця проїзду.
  6. При необхідності запобігти виїзду на дороги прикордонної зони.

Крім того, існує багато варіантів поєднання з додатковими табличками. Їхнє призначення – уточнення основної дії сигналу. Часто можна зустріти знак у тандемі з такими додаваннями:

  • вказівки дистанції до місця введення обмежень (відповідно до правил пункту 7.1.1);
  • таблички, що задають бік руху, повідомляють, що в’їзд авто забороняється саме у цих напрямках (7.3.1 та 7.3.2);
  • визначення днів тижня або точного часу потреби виконання вимог орієнтиру (всі пункти з ряду 7.4);
  • уточнення виду транспорту, який поширюється вплив покажчика (весь ряд 7.5);
  • вказівки конкретної смуги, над якою сигнал має силу (7.9) та інше.

Обговорені додатки розташовуються безпосередньо під основним знаком, тому на складних транспортних розв’язках, де встановлюють велику кількість повідомлень, потрібно уважно відстежувати їхнє поєднання.

фото знак кирпич с табличкой

Зона дії та можливі винятки

Тривалість поля дії покажчика змінюється залежно від його перебування.

  • В умовах міста найчастіше ця дистанція починається від місця встановлення і триває до найближчого перехрестя.
  • Якщо перехрестя у цій території не зустрічаються, то дія триває остаточно населеного пункту.
  • Своєї сили сигнал не втрачає на ділянках виїзду з прилеглих майданчиків.
  • У разі перетину з польовими або ґрунтовими дорогами, за умови відсутності знаків пріоритету.

Враховуйте й те, що громадський транспорт має право проїжджати на цей покажчик, лише коли ця ділянка шляху входить у маршрут його прямування. Дія є правомірною, якщо маршрут зафіксований у супровідних документах. Без такого підтвердження рухатися під знак кирпич тролейбусам та автобусам також не можна.

Іншими винятками із правил можуть бути ситуації, коли поруч із покажчиком присутні вищезазначені спеціальні таблички з перерахуванням категорій ТЗ, яким проїзд дозволяється. Нестандартним прикладом може бути уточнення при в’їзді на територію підприємства, куди можна заїжджати тільки його співробітникам. Однак під час виконання маневру потрібно підтвердити документально даний факт.

знак для служебных авто

Що буде, коли порушити?

Будь-яке порушення правил тягне у себе відповідне покарання. Проїзд на знак цеглу можна трактувати, виходячи з низки позицій. Тому є кілька варіантів розгляду такої ситуації. Вони трактуються залежно від конкретних обставин та мають різні суми штрафів. Наприклад, це можуть бути такі умови:

  • Якщо ви не помітили та проїхали на заборонний сигнал – такі дії можна інтерпретувати як порушення вимог дорожніх знаків, згідно зі статтею 122 ч.1 ПДР України така дія карається штрафом.
  • Виїзд на зустрічну смугу одностороннього руху можна витлумачити як ігнорування правил зустрічного роз’їзду чи розташування транспортного засобу на дорозі. Це відповідає статті 122 ч.2, а сума покарання збільшиться.
  • Коли внаслідок порушень попередніх двох статей виникла аварійна обстановка, яка загрожує безпеці інших учасників дорожнього руху. Така ситуація трактується як положення статті 122 ч.4 та розмір стягнення буде ще більшим.

Ігнорувати знак кирпич, як бачите, не можна. Однак пам’ятайте, що грошові втрати – це найменша шкода для вас. Набагато важливіше ваше здоров’я, тому варто бути уважнішим, щоб уникнути ДТП.

Знання правил, що стосуються експлуатації дорожніх знаків – запорука успішного та безпечного водіння, зокрема якщо йдеться про заборонні сигнали. Особливості значення покажчика “в’їзд заборонено” входять до базових понять для будь-якого водія. Ознайомившись з блогом Авто-Дор, ви зможете поступово якісно підготуватися до найрізноманітніших ситуацій на дорозі або набути вихідних навичок для майбутнього навчання в нашій автошколі.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (2 оценок, среднее: 3,50 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *