Одним із найскладніших дорожніх відрізків вважається поворот. На таких ділянках трапляється багато дорожньо-транспортних пригод. Навіть досвідчені водії за певних умов не справляються з керуванням за зміни траєкторії дороги. Повідомляє про наближення до такої ділянки запобіжного дорожнього знаку небезпечного повороту. Матеріал блогу автошколи Авто-Дор присвячений деталям проїзду таких проміжків.

Який вигляд і що означає знак небезпечний поворот?

Знак небезпечний поворот належить до групи попереджуючих і має типовий для свого різновиду вид. Сигнал представлений у формі трикутника, який обведений по контуру червоною лінією. На білому тлі зображено чорний малюнок, що імітує вигин дороги в одну із сторін. Відповідно, існує і два варіанти знака – з вигином ліворуч і праворуч. У ПДР України вони належать до розділу 33.1 та позначені пунктами 1.1 та 1.2.

Ці покажчики також попереджають водіїв про майбутнє заокруглення колії, радіус якого не перевищує 500 метрів за межами населених пунктів. Крім цього інформують про ідентичну зміну дороги зі скрутою огляду в населеному пункті радіусом до 150 метрів. Такі знаки встановлюються за таких умов:

  • у межах населеного пункту за 50-150 метрів до початку зміни траєкторії;
  • на дорогах за містом відстань становить 150–300 метрів;
  • в окремих випадках дистанція може бути іншою, при цьому разом із знаком встановлюють табличку із зазначенням конкретного метражу (пункт 7.1.1).

Відмінність віддаленості установки дорожнього покажчика на заміських та міських дорогах пояснюється просто. Поза населеним пунктом водії розвивають значно більшу швидкість, відповідно їм знадобиться більше часу та відстані для її зниження. Зона дії цього знака закінчується лише після того, як дорога повернулася у звичайний напрямок та маневр повністю завершений.

Необхідність встановлення такого сигналу у певних місцях продиктована особливостями конкретного відрізку шляху. Найчастіше знак можна зустріти на дорозі, де вигин супроводжується зміною рельєфу, присутністю рослинності чи різноманітних будов, що перешкоджають повноцінному огляду.

Буває й так, що видимість у такому місці нічим не обмежена. Однак наявність вказівника про небезпечне заокруглення ігнорувати не треба, тому що навіть з повною видимістю важко оцінити можливі ризики. Помилка управління на стику зміни напрямку дороги – найпоширеніша причина ДТП.

Як безпечно проїхати?

Коли знак небезпечний поворот інформує про наближення до такої ділянки, тоді зоні його дії потрібно дотримуватися певної послідовності правил. Якщо ви новачок за кермом, перед освоєнням техніки його проїзду треба знати, що маневр відбувається в чотири прийоми. Кожен етап супроводжується певною дією.

1. Їзда по прямій на під’їзді до небезпечного відрізка

Перед початком віражу треба скинути швидкість. Тобто, ще рухаючись прямою, ви вже приступаєте до її зниження. Наскільки сильно скидати залежить від різних факторів: характер та якість дорожнього покриття, рельєф, погодні умови, інші особливості шляху. Чим більше ризиків передбачається, тим більше скидаємо швидкість.

2. Входження у віраж

При входженні в закруглення треба дотримуватись траєкторії руху автомобіля по дузі, суворо контролюючи при цьому правила руху на смузі. Також на цьому етапі враховуйте точку концентрації погляду та розташування рук на кермі. Повертаючи кермо, ваша увага повинна бути сфокусована на гаданій точці виїзду – там, де ви повернете кермо у вихідне положення.

3. Рух дугою

Якщо виїзд не проглядається, проїзд всієї дуги потрібно здійснювати на зниженій швидкості. Різко змінювати швидкісний режим, перебуваючи у віражі, категорично заборонено. Вдаватися до гальмування теж потрібно лише в екстрених випадках.

4. Вихід (виїзд) із заокруглення

Виїзд із заокруглення супроводжується вирівнюванням керма та плавним прискоренням. Відповідно до ПДР України здійснювати обгін під знак небезпечний поворот забороняється, і така ділянка найчастіше супроводжується подвійною суцільною.

Якщо водій бачить знак небезпечний поворот, то йому потрібно бути гранично обережним, дотримуватись усіх правил проїзду таких місць. Тому що є велика можливість вчасно не помітити зустрічний автомобіль або інші перешкоди на шляху.

Різновиди поворотів та їх подолання

Потрібно орієнтуватися у різновидах поворотів. Відіграє роль радіус закруглення – чим він менший, тим небезпечніша ця ділянка. Залежно від цього параметра треба по-різному виконувати входження до траєкторії згину. Якщо вам вдається визначити її заздалегідь, ви зможете вибрати найбезпечнішу траєкторію руху.

Постійний радіус

Якщо ви рухаєтеся дугою з радіусом, який не змінюється протягом усього віражу, дотримуйтеся зовнішньої сторони смуги. Пам’ятайте про те, що для вдалого подолання віражу потрібно максимально розширити поле маневру і зберегти якомога більше зчеплення.

Збільшений радіус

Такий вигин розширюється ближче до виходу. Подолання дуги з радіусом, що збільшується, вважається найпростішим, так як є великий простір для маневру.

Зменшений радіус

Найскладнішим вважається віраж, вигин якого звужується до закінчення. Його потрібно проходити найплавніше, відклавши пік (вершину) маневру на другу частину ділянки. Повертаючи праворуч або ліворуч, рух треба починати від зовнішнього кордону смуги. При цьому пам’ятайте, що зовнішня межа смуги проходить більшим радіусом дуги.

Практична апробація цих порад допоможе вам надалі легко долати небезпечні повороти. Однак пам’ятайте, що надмірна впевненість і безтурботність на дорозі загрожує неприємними наслідками. Про це попереджають інструктори автошколи “Авто-Дор”. Навіть якщо ви перетинаєте певну місцевість вже багато разів – не нехтуйте правилами.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *