Згідно з діючими правилами дорожнього руху зупинкою вважається припинення руху авто на термін не більше 5 хвилин. В окремих випадках, які безпосередньо стосуються висадки пасажирів чи вантажно-розвантажувальних робіт, допускається збільшення цього терміну. Знак зупинка заборонена регламентує сферу актуальності цих обмежень.

Де не можна залишати автомобіль

Вимоги діючих правил дорожнього руху диктують, що незалежно від того, чи встановлений знак зупинка заборонена, неприпустимо зупиняти машину:

  • У районі перетину залізниці.
  • На маршруті трамвая (якщо немає додатково обумовлених ситуацій).
  • При проїзді естакад, мостів, тунелів.
  • На відстані менше 10 м від пішохідних переходів в обидві сторони.
  • У районі перехресть та на відстані менше 10 м від перпендикулярної дороги. Винятком може бути гальмування для забезпечення переваги в пересуванні і навпроти примикаючих проїздів Т-подібних перехресть, якщо вони мають безперервну смугу розмітки або розділяючу лінію.
  • На ділянках дороги, де смуга суцільної розмітки, лінія, що розділяє, або протилежна узбіччя дороги і припаркована машина знаходиться на відстані менше 3 м.
  • На дистанції менше 30 м від пунктів пересадки пасажирів у громадському транспорті. Якщо їх немає – на відстані менше 30 м з обох сторін від позначення пункту пересадки.
  • На дільницях, де проводяться дорожні роботи. Дистанція до ділянки їх проведення має бути не менше 10 м, якщо це створює перешкоди працюючому технологічному обладнанню.
  • На ділянках, де паркування машини заважає зустрічному руху або об’їзду транспортного засобу, що стоїть.
  • У зонах, де автомобіль, що зупинився, обмежує видимість світлофора або дорожніх покажчиків іншим учасникам дорожнього руху.
  • На відстані менше 10 м від виїзду із суміжної території та безпосередньо в зоні виїзду.

фото где нельзя оставлять авто

В інших ситуаціях зону стоянки визначають таблички та покажчики відповідно до правил дорожнього руху.

Знак зупинка заборонена: опис

Як диктують нам ПДР, покажчик «Зупинка заборонена» круглий. Синій фон з червоним обрамленням по колу перекреслюють дві червоні смуги. Знак «Стоянка заборонена» практично не відрізняється, проте коло з перекреслено лише однією червоною лінією. Різниця між зупинкою та стоянкою в наступному:

  • Зупинка – припинення руху тимчасово трохи більше п’яти хвилин.
  • Стоянка має на увазі зупинку, яка триватиме довше.

Докладнішу інформацію про це читайте тут.

Зона дії

Найголовніше полягає в тому, що знак зупинка заборонена вводить заборону лише на той бік дороги, на якій він стоїть. Значить, на протилежному боці траси можна зупинити машину у тому випадку, якщо там немає жодних інших покажчиків, які можуть заборонити це зробити.

Область дії основних заборонних покажчиків обумовлена супутніми табличками, які доповнюють головний обмежувач. Щоб розуміти, на якій відстані актуальний знак зупинка заборонена, якщо немає додаткових табличок, треба знати таке:

  • Дія заборони переривається на першому перехресті чи світлофорі. Якщо розділова частина траси розривається, це свідчить про завершення дії знака, оскільки це місце вважається перехрестям.
  • Обмеження знімаються, якщо є відповідний покажчик.
  • Зупинити машину можна наприкінці населеного пункту, якщо раніше не зустрічалися перехрестя, світлофори чи інші знаки, які скасовують заборону.

Можна зупинитись наприкінці розмітки жовтого кольору, що знаходиться на краю дороги. Ця розмітка показує ділянку колії, протягом якої актуальний знак зупинка заборонена. До кінця жовтої розмітки зупинятися не можна.

Додаткова інформація

Протяжність заборони визначають додаткові покажчики. Існує кілька табличок, які доповнюють знак зупинка заборонена:

  • Зображення стрілки спрямованої нагору свідчить про те, що транспорт можна зупинити до регулятора, проте після нього припиняти рух не можна.
  • Цифри, що доповнюють спрямовану вгору стрілку, вказують водієві ту відстань після знака, подолавши яку можна зупинитися. Наприклад, цифра 200 м говорить про те, що наступні 200 м не можна припиняти рух, а потім можна зупинитися.
  • Стрілки, спрямовані у дві сторони, свідчать, що машина у зоні дії заборони. У цьому випадку зупиняти авто не можна ні до регулятора, ні після нього. При цьому раніше вже стояв знак, який повідомляв про в’їзд до області обмеження.
  • Стрілка вниз говорить про те, що водій виїжджає з дії обмеження. Машину можна зупинити безпосередньо після знака, проте припиняти рух до нього не можна.

Зображення певного виду транспортного засобу свідчить, що обмеження чинності лише цього виду машин. Якщо під знаком є табличка з контурами перекресленого інвалідного крісла, заборона для інвалідів не діє.

фото знак остановка запрещена

У всіх правилах є виключення

Зупинка знак заборонена тільки підтверджує це відоме твердження. У кількох надзвичайних випадках зупинка в області дії цього регулятора не вважається порушенням ПДР. Це стосується таких ситуацій:

  • Машина зупинилася, якщо водій відчув різке погіршення самопочуття.
  • Авто вийшло з ладу. При цьому треба обов’язково активувати аварійне освітлення та встановити на дорозі відповідний покажчик.
  • Обмеження не діє громадського транспорту. Водії маршруток, трамваїв, тролейбусів у робочий час можуть зупинятися у зоні дії заборони.
  • Якщо автомобіль зупинили співробітники дорожньої поліції, заборонена знак зупинка стає недійсним. На вимогу правоохоронців автомобіль повинен зупинитися негайно, незважаючи на обмеження правил дорожнього руху.

Окрім перелічених ситуацій, дія знака зупинка заборонена діє для всіх категорій транспортних засобів, де виняток – лише громадський транспорт. В інших випадках зупинка в зоні обмеження категорично забороняється. За таку дію стягується штраф, оскільки це порушення правил дорожнього руху.

Досвідчені інструктори автошколи Авто-Дор допоможуть розібратися у всіх тонкощах правил дорожнього руху. Після закінчення наших курсів ви впевнено почуватиметеся на дорозі в будь-якій ситуації. Крім того, ми надаємо можливість отримати всі необхідні практичні навички з водіння будь-якого легкового автомобіля.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *